HAKKIMIZDA

Müzik edebiyatındaki çoksesli acapella (eşliksiz) koro eserlerini seslendirmek üzere müzik direktörü ve şef Arda Ardaşes Agoşyan tarafından kurulan koromuz, şimdiden, farklı dönem, dil ve tarzda elliden fazla eseri repertuarında bulundurmaktadır. Aslen eşliksiz koro müziği seslendirme nosyonunu benimsemiş olan oda koromuz, çalgılar eşliğinde de konserler vermekte, Rönesans’tan günümüze uzanan geniş bir döneme yayılmış repertuarını, yılda birkaç kez verdiği konserlerle, oldukça iyi düzeydeki müzikalite ve performansıyla dinleyicisiyle paylaşmaktadır.

Koromuz kaliteli müzik yapma hedefiyle şef Arda Ardaşes Agoşyan yönetiminde 2011-2012 sezonu çalışmalarını sürdürmektedir.

MİSYONUMUZ

Birincil amacımız, madrigal korosu geleneğinin ülkemizde tanıtılmasına ve sürdürülmesine katkıda bulunmak, böylelikle Türkiye’de eksikliğini gördüğümüz bu açığı kapatmaktır. Madrigal geleneğinden gelmeyen korist ve korist adayları için bir okul niteliği taşıyan koromuz, titizlikle yapılan seçmeleri geçip koromuza katıldıktan sonra profesyonel şefimiz eşliğinde bu yönde gelişmektedirler. Böylelikle koromuz, aralarına katılacak yeni üyelerle de birlikte, Türkiye’de gerek Türkçe gerek diğer dillerde çoksesli koro müziğinin seslendirilmesinin gelişimine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Şefimizin farklı enstrümanlar için aranje ettiği ve bestelediği, ve aralarında türünün ilk örneğini de oluşturan eserlerle (Örn. “Romeo ve Juliet” : Kontrbas solo ve koro için konçerto) dünya prömiyerleri gerçekleştirerek dünya müzik dağarına Türkiye’den katkıda bulunmak misyonlarımız arasında önemli bir yer tutmaktadır. Ömer Hayyam Rubaileri’nden seçip yazdığı yedi Türkçe koral gerek Türkiyeli gerek yabancı seyirci tarafından çok beğenilmiştir.

Bir diğer amacımız da, Türkiye’de daha önce seslendirilmemiş önemli klasik müzik eserlerinin Türkiye prömiyerlerini yaparak bu müzik eserlerini Türkiyeli izleyiciye tanıtmaktır.

Reklamlar

Yorumlar kapalı.